V spoločnosti TJR Kameň sa vyznáme vo všetkom, čo súvisí s prírodným kameňom a produktmi z neho. Každému z našich klientov tak dokážeme ponúknuť komplexný servis – od dodávky materiálu a produktu, cez realizácie stavebných prác, až po úpravu surového kameňa na mieru. Ako konkrétne prebehne naša spolupráca, je len na Vás, a my urobíme maximum, aby sme Vám dodali služby presne podľa Vašich predstáv. Skúste sa nám ozvať a spýtať sa nás na všetko, čo ste na našich webových stránkach nenašli! Tešíme sa na Vás.

Produkty z prírodného kameňa
Svojim klientom ponúkame cez 280 druhov výrobkov z prírodného kameňa a väčšinu z nich nájdete priamo v našej prevádzke, takže si ich budete môcť odviesť bez ďalšieho čakania. K dispozícii u nás máte všetko, čo potrebujete k rekonštrukcii domu alebo len na skrášlenie záhrady, ak ste milovníkmi kvalitných prírodných materiálov a jedinečné atmosféry, ktorú dokážu vytvoriť. A pretože je naša ponuka skutočne široká, sme tu neustále pre Vás, aby sme Vám pomohli sa v nej zorientovať a vybrať si to najlepšie práve pre Vaše zámery.

Sortiment našej spoločnosti zahŕňa:
obklady a dlažby zo štiepaného kameňa – dlažobné kocky – nášľapné záhradné kamene – kameň na murovanie – remienkové pásy – sekané hranoly – obkladové pásy – lepený rezaný kameň – gabiónové koše a konštrukcie – kameň na kamenné koberce – umelý kameň – okrasné okruhliaky – skalkové kamene – solitérne kamene – okrasný štrk – betónové ploty – betónové striešky.
Ponuka je špecializovaná predovšetkým na produkty z andezitu a pieskovca, ktoré sami ťažíme a spracovávame.
Ak nemáte možnosť odviesť si zvolené produkty sami, radi pre Vás zaistíme dopravu kamkoľvek po celom Slovensku.

Realizácia
Samotným predajom produktov z prírodného kameňa naša práca nekončí. Nech už s našimi obkladmi alebo okrasnými kameňmi máte akékoľvek plány, radi Vám pomôžeme ich zrealizovať. Ponúkame kompletné stavebné práce s prírodným kameňom i položenie aj inštaláciu okrasných kameňov. Skúsený tím našej spoločnosti zaistí, že perfektne vyniknú najlepšie vlastnosti prírodného kameňa a Vy získate presne také obohatenie Vášho domova, aké ste si priali.

Práce, ktoré klientom ponúkame, zahŕňajú:

  • obkladanie múrov dekoračnými obkladmi
  • kladenie interiérových i exteriérových dlažieb
  • záhradné práce rôzneho druhu pre architektov
  • umiestňovanie solitérnych kameňov do záhrady
  • stavanie skaliek
  • drobné dekoračné práce

Ťažba prírodného kameňa
S prírodným kameňom pracujeme v našej spoločnosti od začiatku spracovania až po realizáciu. Sami sa venujeme ťažbe materiálu, z ktorého následne vyrábame kvalitné produkty pre Váš dom i záhradu. Špecializujeme sa predovšetkým na andezit a pieskovec, ktoré ponúkame v rade rôznych variantov.
Pieskovec, ktorý ťažíme, je vhodný na murivo a stavebné účely podľa požiadaviek normy STN 72 1860. Ide o svetlohnedý pieskovec z troch rôznych lokalít v hrúbkach 1-3 cm, 4-8 cm a 8-15 cm.

Spracovanie prírodného kameňa
Prírodný kameň, ktorý ťažíme, je nutné kvalitne spracovať, aby ste skutočne mohli využiť všetky jeho prednosti. Zo surového materiálu v našej spoločnosti vytvárame produkty hotové na použitie a snažíme sa, aby vyhovovali najrôznejším zámerom. Kameň spracúvame predovšetkým s ohľadom na to, aby bol čo možno najodolnejší voči všetkým vonkajším vplyvom a vydržal s Vami čo možno najdlhšie. Počas spracovania využívame osvedčené technologické postupy, ktoré nám vedia zaručiť najlepšie výsledky.

Kameň spracúvame buď ručným štiepaním, kedy dosahuje najprírodnejší vzhľad, alebo strojovým a ručným sekaním. Následne každý z produktov opracúvame vo všetkých detailoch do konečnej podoby.